EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

Hakkımızda

Analiz, test, uygunluk ve ölçüm, uygunluk değerlendirme ve belgelendirme hizmetleri denildiğinde akla ilk gelen firma olmak tüm sektörler için çok büyük bir başarıdır. Bir Turc Bureau Assessment Inc. hizmeti olan TURC GÖZETİM, bu olguyu oluşturmuş ve bunu başarmış bir kuruluştur.

hakkımızda

TURC, hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana, her boydan ve her sektörden işletmenin genel gözetim hizmetlerinden denetim hizmetlerine, gönderim hizmetlerinden fumigasyon hizmetlerine, uygunluk kontrollerinden konteyner gözetimlerine ve tedarikçi denetimlerinden laboratuvar ve muayene hizmetlerine kadar işletmelerin farklı süreçlerine odaklanmakta ve uluslar arası ölçekte olmak üzere tarafsız, bağımsız, katitisiz, kaliteli ve hızlı hizmet vermektedir.

TURC, 2014 yılında yürürlüğe giren Uluslararası Gözetim Şirketi Statüsüne İlişkin Tebliğ (Ürün Güvenliği ve Denetimi: 2015/24) esasları kapsmaında çalışmalarını gerçekleştirmektedir ve Ticaret Bakanlığı tarafından A tipi (UAF’tan akredite olan) uluslar arası gözetim şirketi statüsünde hizmet sağlamaktadır. A tipi uluslar arası gözetim kuruuşlarının çalışma alanları, ilgili akreditasyonun kapsamı ile sınırlıdır. Fakat TURC, akreditasyon kapsamı dışında kalan gözetim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacı ile Bakanlıktan ayrıca talepte bulunmuştur.

TURC tarafından belirlenen hedeflere ulaşmak maksadıyla, çalıştığı işletmeler ile arasında güvenirlilik, verimlilik ve gizlilik esaslarını birer ilke edinmiştir. Bu arada takip ettiği gelişim stratejisi kapsamında, işletmelerin memnuniyetini ve hizmet kalitesini maksimum düzeyde tutmaktadır. Bu özelliklerini kanıtlamak amacıyla hem United Accreditation Foundation (UAF) hem de Österreich Spezial Akkreditierungs Service (ÖSAS) kuruluşlarından ayrı ayrı, ISO/IEC 17020: 2012 Uygunluk değerlendirmesi - Çeşitli muayene hizmetlerini sağlayan kuruluşlar için şartlar standardı kapsamında akreditasyon sağlamıştır.

United Accreditation Foundation (UAF, Birleşik Akreditasyon Vakfı), merkezi ABD’de bulunan bir akreditasyon kuruluşudur. Österreich Spezial Akkreditierungs Service (ÖSAS, Avusturya Özel Akreditasyon Servisi) ise merkezi Viyana’da bulunan bir akreditasyon kuruluşudur. Bu iki kuruluş, dünyanın önde gelen saygın akreditasyon kuruluşlarındandır.