EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Gözetim

Endüstriyel Gözetimler

Sanayi sektöründe işletmelerin varlıkları, mutlaka para kazanmak içindir. Ürettikleri mal ve hizmetlere değer kattıkları oranda piyasada var olabilirler, rekabet edebilirler ve varlıklarını sürdürebilirler. Bu işletmeler, ürettikleri ürünlerin, iş süreçlerinin, ürün tasarımlarının ve verdikleri hizmetlerin başarısı oranına başarılı olabilirler. Bütün bu hususların doğruluğundan ve isabetinden ise ancak tarafsız ve bağımsız hizmet veren üçüncü taraf kuruluşların gözetim ve denetim hizmetleri ile emin olabilirler ve bu durumlarını kanıtlayabilirler.

endustriyel-gozetimler

Gözetim ve denetim kuruluşlarında görevli eğitimli ve deneyimli uzman denetçiler, yürürlükte olan yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar doğrultusunda faaliyet göstermekte ve gözlem, muayene ve kontrol çalışmalarının sonuçlarını raporlamaktadır.

Bu çerçevede olmak üzere gözetim ve denetim kuruluşlarında, imalat kontrolü ve belgelendirme çalışması, durum tespit muayenesi, üçüncü taraf kontrolleri, risk değerlendirme çalışmaları, endüstriyel tesis kıymet değerleme çalışması, servis sağlayıcı firma onaylama, montaj kontrolleri ve işletmeye alma testleri gibi birçok hizmet vermektedir. Ayrıca teknik denetleme, servisteki tesislerin kontrolü, saha kontrolü, servis sürecinde yapılan kontroller, tahribatsız testler (NDT) ve geçici ve kati kabul süreçlerinde kontroller gibi hizmetler de verilmektedir.

Genel olarak sanayi şirketlerinde üretim gözetimi ve teknik gözetim hizmetleri, ürün, makine ve ekipmanların, standartlarda belirlenen gerekliliklere uygun şekilde olup olmadığını tespit etmeye yöneliktir. Kaliteyi temin etmek için, bu unsurların (ürün, makine ve ekipmanların), hem ilgili yasal düzenleme esaslarına hem de müşteriler ile yapılan sözleşme yükümlülüklerine uygun olması gerekmektedir. Endüstriyel gözetim hizmetleri esas olarak ürünlerin, sayılan gerekliliklere uygun şekilde üretildiğini tesbit etmek, doğrulamak ve belgelendirmek üzere gerçekleştirilmektedir.

Bu gözetimler sayesinde işletmeler, ürünlerin, gereken kalitede ve süreçlere uygun üretilmesini güvence altına almış olmaktadır. Aynı zamanda işletmeler, ürünlerin, nakliye işlemleri esnasında güvende olduğundan ve doğru bir biçimde elleçlendiğinden emin olmaktadır.

Netice olarak işletmeler ürün ve süreç kalitelerini, dünyanın her köşesinde kanıtlamak istiyorlarsa, gözetim ve denetim kuruluşlarından alınacak bu yöndeki hizmetlerin avantajları çoktur. Bu kuruluşların düzenledikleri raporlar ve belgeler, uluslar arası alanda geçelidir ve dünyanın her yerinde kabul görmektedir.

Endüstriyel üretim dendiği zaman, tarım makinalarından tıbbi ürünlere kadar, otomotiv sektöründen havacılık sektörüne kadar, tüm sektörler dahil, bir hayli geniş iş alanlarını kapsamaktadır. Hangi sektörde olursa olsun üretim yapmak kolay bir iş değildir. Yasal düzenlemeler, ilgili standartlar ve sözleşme koşulları yanında, kalite, sağlık, güvenlik ve daha önemlisi uluslar arası düzenlemelere uygunluk önemlidir.

Kuruluşumuz güçlü bir teknolojik altyapı ve çalışan kadrosu ile bu hizmetleri kusursuz olarak vermektedir. Bu çerçevede kuruluşumuz tarafından verilen başlıca endüstriyel gözetim hizmetleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Proje süreç denetimi (expediting)
  • Proje üretimlerine nezaret ve onay verme
  • L/C bazında emtia kabulü
  • Yükleme öncesi gözetimleri
  • Leasing kurumları adına L/C bazında uygunluk kontrolü