EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sektörel

Tedarikçi Firmalara Yönelik Hizmetler

İşletmelerin birçoğu, mal ve hizmet alımlarından üretim aşamalarına, hatta ofis ihtiyaçlarına kadar birçok konuda, farklı tedarikçi firmalar ile etkileşim içindedir. Bu tedarikçi firmaların bir kısmı ile operasyonel ilişkiler sürdürülürken, büyük işletmelerde üretim faaliyetlerini etkileyen tedarikçi firmalar ile stratejik ilişkiler kurulmaktadır. Bu nedenle işletmeler, tedarikçi firmalar ile ilişkilerini kuvvetlendirmek zorundadır. İşletmeler açısından mevcut tedarikçi firmalar yanı sıra yeni tedarikçi firmalara da ulaşabilmesi ve bunları değerlendirmesi gerekmektedir. Bu açıdan tedarikçi firmaları değerlendirme istemleri ve tedarikçi firmalara yönelik hizmetler önemli olmaktadır.

tedarikci-firmalara-yonelik-hizmetler

Küresel ticaretin bu kadar yaygınlaştığı günümüzde, tedarikçi firmalar her daim aynı ülke içinde bulunmayabilir. Ancak işletmeler, düyanın neresinde olursa olsun iş yaptıkları tedarikçi firmaların kalite, güvenlik, standartlara uygunluk ve yasal düzenleme koşullarını yerine getirmeleri konularında emin olmak istemektedir. Böyle olunca tedarikçi firmaların faaliyetlerinin, uygun standartları ve yasal yükümlülükleri karşılamaları, işletmelerin sorumluluğunda olmaktadır.

Bu konuda kuruluşumuz dahil birçok kuruluş, dünya genelinde faaliyet göstermekte ve bağımsız ve tarafsız bir gözle dünyanın herhangi bir yerindeki tedarikçi firmaları incelemekte ve değerlendirmektedir. Bu çalışmalarda tedarikçi firmaların özellikle gelişim yetenekleri, istikrarı ve sürekliliği, referansları, geçmiş tecrübeleri, esnekliği, kalite açısından güvencesi, finansal yapısı, sahip olduğu yetki belgeleri ve ihtiyaç duyulan başka faktörler göz önünde bulundurulmaktadır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere, endüstriyel üretim ölçüm, test ve analizleri kapsamında tedarikçi firmalara yönelik birçok hizmetler vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

  • AS 9110 Havacılık ve Uzay Endüstrisine Yönelik Kalite Yönetim Sistemleri
  • AS 9120 Havacılık Endüstrisine Yönelik Kalite Yönetim Sistemleri
  • Fonksiyonel güvenlik
  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirmesi
  • JISQ 9100, AS 9100 Havacılık Endüstrisine Yönelik Kalite Yönetim Sistemleri
  • Tedarikçi firma izleme
  • Satıcı değerlendirme ve tetkik hizmetleri

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da ölçüm, test ve analiz hizmetleri vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.