EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sektörel

Teknik Personel Hizmetleri

Petrol ve doğalgaz sektöründe bulunan işletmeler genelde yerleşim yerlerinin çok uzağında faaliyet gösterdikleri için, zaman zaman teknik peronel bulundurmakta güçlük yaşamaktadır. Yetkili kuruluşlar profesyonel hizmet ya da danışmanlık hizmetleri kapsamında söz konusu işletmelere sözleşmeli ve kadrolu çalışan sağlamaktadır.

teknik-personel-hizmetleri

İşletmelerin bu alandaki ihtiyaçları çoğunlukla sondaj yöneticileri, sondaj programı temsilcisi, şantiye şefleri, çok nitelikli kaynakçılar, kaplamacılar, her seviyede donatıcılar, mekanik tesisatçılar, her seviyede vinç operatörleri, elektrik teknisyenleri, çeşitli alanlarda teknisyenler, boru döşemecileri, barge ustaları, yüzer depolama ve boşaltma operasyon şefleri ve her seviye için komple offshore ekipman üreticileri olmaktadır. Bu sayılan işlerin neredeyse hepsi ehliyetli ve deneyimli teknik personel gerektirmektedir.

Bugün çalışma koşulları her konuda olduğu gibi insan kaynakları konusunda da esneklik gerektirmektedir. İşletmeler her daim dönemsel ve sürekli outsource eleman ihtiyacında olmaktadır. İşletmeler açısında buradaki güçlük, dönemsel ve kadro dışı çalışanlar ile kadrolu çalışanların arasında doğru bileşim oluşturmaktır. İşletmeler hem teknik personel kullanarak üretimlerini arttırmakta, hem de daha az sayıda kadro ile maliyetlerini düşürmektedir. Bu şekilde işletmeler organizasyonel esneklik ve hareket kabiliyeti kazanmaktadır.

Teknik personel hizmetleri, kalıcı ve özel yetenekli teknik personel alımı, sözleşmeli ve geçici işe alım, bordro ve vergi uygunluk hizmetleri ve çalışma izinleri, vizeler, ulaşım ve konaklama gibi benzer başka hizmetler de vermektedir. Yetkili kuruluşlardan bu tür hizmetler almanın en büyük avantajı, yetkili kuruluşların elindeki yetenek havuzunun büyük olmasıdır. Ayrıca dışarıdan gelecek teknik personel işletmeye yeni görüşler, beceriler ve teknik ustalıklar getirir. En büyük dezavantaj ise yeteri becerisi olmayan veya işletme kültürü ile kolay bağdaşmayacak personelin alınması ihtimalidir. Burada ana sorumluluk yetkili kuruluşa düşmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile petrol ve doğalgaz ölçüm, test ve analiz hizmetleri kapsamında çok sayıda teknik personel hizmetleri vermektedir.

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda başka petrol ve doğalgaz ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere uyulmaktadır.

Teknik Personel Hizmetleri