EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sektörel

Varlık Bütünlüğü Yönetim Hizmetleri

Tesis bütünlüğü yönetimi ve emniyet ve güvenilirlik konuları, işletmelerin odaklandığı konuların başında gelmektedir. Kontrol ve bakım işlemleri için varlıkların, sistemlerin, süreçlerin ve ekipmanların verimliliğini yerinde değerlendirmek gerekmektedir. Bu yüzden işverenler, varlıklarının sürekli kullanıma elverişli olup olmadıklarını anlamak ve doğru karar vermek için ayrıntılı verilere gerek duymaktadır.

varlik-butunlugu-yonetim-hizmetleri

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen varlık bütünlüğü hizmetleri, genel anlamda tesis bütünlüğünün gözetim ve iyileştirme denetimlerini içermektedir. Bu yönde olmak üzere varlıkların değerlendirilmesi, spesifik süreçlerin incelenmesi, kritik faktörlerin ayrıntılı olarak değerlendirilmesi, denetim ve bakım süreçlerinin incelenmesi, iş süreçlerinin denetlenmesi, işletmenin yedek parça ve tedarik zincirinin incelenmesi, çalışanların eğitim gereksinimleri ve yeterlilik seviyelerinin belirlenmesi, mekanik bütünlük şablonunun güncellenmesi ve faaliyet listelerinin incelenmesi gibi çalışmalar yapılmaktadır. Kısaca işletme varlıklarının teknik bütünlüğü ele alınmakta ve ilgili yasal yükümlülüklere uygunluğu denetlenmektedir.

İşletmeler verimliliklerini arttırmak için, tesislerin ve ekipmanların, kısaca tüm varlıkların bakımlarını düzenli olarak yaptırmak zorundadır. Bu sayede büyük ölçüde risk yönetimi kriterleri de karşılanmış olmaktadır.

Varlık bütünlüğü yönetim sisteminin uygulanması ile işletmeler daha az risk, buna karşılık daha fazla güven elde etmiş olmaktadır. Riskleri minimize edilmiş ve müşterilerin güveni kazanılmış olmaktadır. Kalite ve güvenlik konularında global anlamda işletme güç kazanmış olmakta ve piyasada rekabet avantajı elde etmektedir. Teknik, yapısal ve çevresel riskler birarada ele alındığı için, çalışmalarda bütünsel bir yaklaşım kazanılmış olmaktadır.

Yetkili kuruluşlar, bu hizmetler kapsamında işletmelere iyileştirme programları önermektedir. Bu çerçevede süreçlerin optimizasyonu, risk tabanlı kontrol programları, hizmet prosedürlerine uygunluk ve süreç tehlike analizleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra performans ölçümleri de gerçekleştirilmektedir. Bu çerçevede ulaşılmak istenen hedefe uygun anahtar performans göstergeleri (key performance ındicator) belirlenmekte, performans kontrolleri yapılmakta ve düzenli denetimler uygulanmaktadır.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere, enerji ölçüm, test ve analizleri kapsamında çok sayıda varlık bütünlüğü yönetim hizmetleri vermektedir.

Bütün çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören test yöntemlerine uyulmaktadır.

Varlık Bütünlüğü Yönetim Hizmetleri