EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sektörel

Ambalajlama ve Dağıtım Hizmetleri

Ambalaj, içine konulan ürünleri koruyan ve en güvenilir, temiz ve sağlıklı koşullarda depolanmasını, lojistiğinı ve yerine ulaştırılmasını sağlayan, çok değerli bir malzemedir. Bu tanımdan anlaşılacağı üzere bir ambalajın temel fonksiyonları, içinde bir ürün bulundurması, bu ürünü koruması, güvenli şekilde lojistiği ve üzerinde yeterli bilgilerin yer almasıdır.

ambalajlama-ve-dagitim-hizmetleri

Lojistik sektöründe nakliye firmalarını ilgilendiren ambalaj şekli, özellikle ürünlerin depolanması ve taşıması esnasında ortaya çıkma ihtimali bulunan fiziksel hasarları önlemek için yapılan ambalajdır. Yükleme ve boşaltma işlemleri esnasında birden fazla dağıtım ambalajının bir araya getirilmesi ile oluşan ambalaj grubuna yük denmektedir.

Bilinen ilk ambalaj malzemesi ağaç yapraklarıdır. Ancak ahşap ve cam ambalajların günümüzden 5 bin yıl öncesinden beri kullanıldığı sanılmaktadır. İlk metal ambalajlar 1800’lerin başında üretilmiştir. Teneke kutular ise 1900’lerin başında kullanılmaya başlanmıştır. Kağıt ve karton ambalaj malzemeleri de aynı yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Şekil verilebilen en eski ambalaj malzemesi kağıttır. Ancak İkinci Dünya Savaşı sonrası plastik keşfedildikten sonra, plastik kağıt ambalajın yerini almıştır. 1970’lerden itibaren de plastik, ambalaj sektöründe ciddi büyüme göstermiştir.

Taşıma firmaları için ambalaj, içindeki ürünün koruyucusu bir malzemedir. Ürünü, düşme, çarpma, zedelenme ve ıslanma gibi fiziksel etkilerden kormaktadır. İçindeki ürünlerin tüketicilere en ekonomik yoldan ulaşmasını temin etmektedir. Ayrıca depolama kolaylığı sağlamaktadır. Bu bakımdan ambalajlama ve dağıtım hizmetleri, işletmeler için son derece önemlidir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen bu yöndeki hizmetler çerçevesinde, aynı esnada ambalajın çevreye zarar vermemesi konusunda da özen gösterilmektedir.

Kuruluşumuz, güçlü bir teknolojik altyapı ve eğitimli ve deneyimli uzman bir çalışan kadrosu ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelere, lojistik hizmetler kapsamında çok sayıda ambalajlama ve dağıtım hizmetleri vermektedir. İşte verilen başlıca hizmetler şunlardır:

  • Farmasötik sektörüne yönelik iyi dağıtım uygulamaları (GDP) belgelendirmesi
  • Sevkiyat ambalajı testleri

Kuruluşumuz, işletmelerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yukarıda sayılanlar dışında da ambalajlama ve dağıtım hizmetleri vermektedir. Bütün bu çalışmalarda yürürlükte olan yasal düzenlemelere, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere uyulmaktadır.

Ambalajlama ve Dağıtım Hizmetleri