EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sektörel

Ekipman Üretimi Sırasında Verilen Hizmetler - Tedarikçi Hizmetleri - Üretim Gözetimi ve Teknik Gözetim Hizmetleri

Üretim gözetimi, malzemelerin veya ögelerin incelenmesi, ölçülmesi, denenmesi ve karşılaştırılmasını içeren kritik bir değerlendirme yöntemidir. Bir muayene işlemi, üretimde kullanılan bir malzemenin veya maddenin, uygun miktar ve durumda olup olmadığını veya uygulanabilir ve belirlenen gerekliliklere uygun olup olmadığını tespit etmek içindir.

Ekipman Üretimi Sırasında Verilen Hizmetler - Tedarikçi Hizmetleri - Üretim Gözetimi ve Teknik Gözetim Hizmetleri

Üretimin her aşamasında yapılacak gözetim çalışmaları, herhangi bir işletmede kalite yönetim sisteminin kilit unsurlarından biridir. İhtiyaç duyulan kalitenin elde edilmesi için farklı üretim aşamalarında farklı muayenelerin yapılması gerekmektedir.

Geçmişte de, inceleme maliyetlerini en aza indirmek için farklı muayene ve denetim stratejileri, denetim şekilleri ve denetim aralıkları belirlenmiştir. Bu çalışmalarda denetim hataları, denetim miktarları ve denetim maliyetlerine göre farklı yöntemler uygulanmıştır.

Günümüzde üretim gözetimi ve teknik gözetim çalışmaları iki amaçla yapılmaktadır: tasarım şartnamelerine uygunluğu değerlendirmek ve ürün kalitesini ve güvenilirliğini artırmak. Ürün gözetimi çalışmalarında muayene kısıtlamaları, ürün hacmi, ürün maliyeti ve ürünün işlevsel performansıdır.

Genel olarak üretim gözetim çalışmaları, takım tezgahlarının doğruluk testleri, parça veya ürün denetimleri ve proses kalite kontrolüne odaklanmaktadır. Ayrıca işletmeler her daim ürün ve süreç kalitelerini doğrulamak ihtiyacındadır. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen bu hizmetler, üretim sürecinin gözetimi, nihai ürünlerin kalite gözetimi, boyutsal gözetim, ambalajlama ve yükleme gözetimi, elleçleme ve depolama gözetimi ve kaynak kontrolü çalışmalarını kapsamaktadır.

Kuruluşumuz ekipman üretimi esnasında verilen tedarikçi hizmetleri kapsamında üretim gözetimi ve teknik gözetim hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve katitisiz bir biçimde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Ekipman üretimi esnasında verilen tedarikçi hizmetleri kapsamında verilen üretim gözetimi ve teknik gözetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka proje yaşam döngüsü hizmetleri de vermektedir.

Ekipman Üretimi Sırasında Verilen Hizmetler - Tedarikçi Hizmetleri - Üretim Gözetimi ve Teknik Gözetim Hizmetleri