EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sektörel

Ekipman Üretimi Sırasında Verilen Hizmetler - Tedarikçi Hizmetleri - Fabrika Kabul Test Hizmetleri

Fabrika kabul testleri, satın alınan ekipmanın ve sistemlerin, üzerinde anlaşılan tasarım spesifikasyonlarına uymasını sağlamanın önemli bir yoludur. Bu testler, satıcının bulunduğu yerde veya üretimden önce, herhangi bir sorunun olması durumunda bunun düzeltilmesine olanak sağlamaktadır. Teknik uzmanlık ve kaynak gerektiren bu testler sayesinde, tesiste olası herhangi bir istenmeyen durum önlenir ve teslim edilen ürünün genel kalitesi iyileştirilir.

Ekipman Üretimi Sırasında Verilen Hizmetler - Tedarikçi Hizmetleri - Fabrika Kabul Test Hizmetleri

Uygulamada fabrika kabul testleri için bazı genel kurallar olsa da, esasen bu süreç özelleştirilmiş bir süreçtir. Fabrika kabul testleri bir hayli karmaşıktır ve farklı faktörlere bağlıdır.

Fabrika kabul testlerinde başarılı olmak için, çok önceden beklentileri netleştirmek ve süreç boyunca etkin bir biçimde iletişim kurmak önemlidir. Fabrika kabul testlerinin süreçleri, planlama, test faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, test sonuçlarının toplanması, sorunların belirlenmesi ve gerekli durumlarda problemlerin çözülmesi süreçleridir.

Planlama sürecinde, yapılacak testler, test kriterleri, protokoller, ihtiyaç duyulan araçlar, kabul edilebilirlik özellikleri ve sorumlulukları ile birlikte testlerde yer alması gereken personel belirlenir. Fabrika kabul testleri, planlanan gereksinimlere, şartnamelere ve anlaşmalara göre koordine edilir ve uygulanır.

Kısaca fabrika kabul testi, montaj işlemi esnasında ve sonrasında ekipmanın tasarım özelliklerine uygun olup olmadığını ve çalışıp çalışmadığını doğrulamak için takip edilen süreçtir. Bu çalışmalar sayesinde bileşenlerin ekipmanın işlevselliğine göre düzgün çalışması sağlanmaktadır. Genel olarak bu testler fakrika alanında yapılır.

Kuruluşumuz ekipman üretimi esnasında verilen tedarikçi hizmetleri kapsamında fabrika kabul test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve katitisiz bir biçimde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Ekipman üretimi esnasında verilen tedarikçi hizmetleri kapsamında verilen fabrika kabul test hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka proje yaşam döngüsü hizmetleri de vermektedir.

Ekipman Üretimi Sırasında Verilen Hizmetler - Tedarikçi Hizmetleri - Fabrika Kabul Test Hizmetleri