EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar

Kimyasal Üretim ve Lojistik Hizmetler - Laboratuvar Analizleri

Ülkemizde de bütün dünyada olduğu gibi teknolojik gelişmeler ve sanayileşme çabalarına paralel olarak çalışanların sağlığı ve güvenliği bazı problemler yaratmaktadır. Zamanla bu problemler iş verimini ve işletmeyi tehlikeye düşüren problemler olmaya başlamıştır. Bu nedenle günümüzde işletmelerde çalışma ortamını ve çalışma koşullarını iyileştiren bazı yasal düzenlemeler yapılmış ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından standartlar belirlenmiştir. Ancak bu yöndeki çalışmalar yetersiz kalmaya başlayınca problemlere daha farklı boyuttan bakılmaya başlanmış, konuya bilimsel olarak yaklaşılmış ve sonunda iş sağlığı ve güvenliği kavramı doğmuştur.

Kimyasal Üretim ve Lojistik Hizmetler - Laboratuvar Analizleri

Günümüzde kimyasal maddeler, herkati yaşamında bir biçimde yer almaktadır. Dünyada 5 milyonun üzerinde farklı kimyasal madde bulunmaktadır. Kimyasal maddeler ile güvenli çalışmanın tek yolu, bunların özelliklerini ve etkilerini bilerek çalışma ortamlarında güvenli çalışma koşullarını sağlamaktır.

Kimyasal maddeler genel anlamda, patlayıcı, alevlenir, oksitleyici, toksik, zararlı, tahriş edici, alerjik, kanserojen, aşındırıcı ve çevre için tehlikeli maddelerdir. Bu sayılan özelliklerden bir veya birkaçına taşıyan, mesleki maruziyet sınır değerleri belirlenmiş ve özellikleri, kullanılma şekli veya çalışma ortamında bulundurulma şekli yüzünden çalışanların sağlık ve güvenliğini risk sokan maddeler kimyasal maddelerdir.

Bu noktada laboratuvar analizleri önemli olmaktadır. Gelişmiş laboratuvarlar tarafından verilen laboratuvar hizmetleri ile kimyasal maddelerin özellikleri, maruziyet değerleri ve üretimde kullanılacak sınır değerler belirlenmektedir.

Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında laboratuvar analizleri hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar esnasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında verilen laboratuvar analizleri hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.