EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar

Kimyasal Üretim ve Lojistik - ISO Tank Gözetimi

Ülke ekonomisinde kimya sektörü bir hayli büyük bir öneme sahiptir. Bu sektörde kozmetikten plastiğe, boyadan ilaca ve daha birçok alanda üretim yapılmaktadır ve neredeyse bütün sanayi dallarına hammadde ve ara ürün sağlanmaktadır. Kimyasal maddeler ve kimyasal ürünler üretiminde yapılan ihracat 6 milyar dolar civarındadır. Gelişmiş ülkelerde sanayi bölgeleri, yan sanayi, araştırma kurumları, test ve analiz laboratuvarları ve teknoloji geliştirme merkezleri birarada bulunduğu için, bu ülkelerin rekabet gücü daha fazla olmaktadır. Ülkemiz bu konuda istenen rakamlara ulaşabilmiş değildir. Rekabet gücünün artması için daha büyük ölçekli işletmelere gerek duyulmaktadır. Bunun olması için de gelişmiş enerji ve lojistik altyapısına sahip büyük sanayi bölgeleri olması gerekmektedir.

Kimyasal Üretim ve Lojistik - ISO Tank Gözetimi

Kimyasal maddeler ve kimyasal ürünler üretiminde hammadde ve ara mal üretim kapasitesinin yükseltilmesi, kalitede yerli ve yabancı standartların yakalanması ve Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verilmesi gerekmektedir.

Uluslararası alanda kimya sanayi sınıflandırması şu şekilde yapılmaktadır:

  • Kok kömürü ve rafine edilmiş petrol ürünleri üretimi
  • Kimyasal maddeler ve kimyasal ürünlerin üretimi
  • Temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa yönelik malzemelerin üretimi
  • Kauçuk ve plastik ürünlerinin üretimi

Kimyasal üretim ve lojistik faaliyetlerinde çalışanların sağlığı ve işletmelerin güvenliği açısından önemli konulardan biri ISO tank gözetimi hizmetleridir. İşletmeler bu sayede üretim güvenliğini ve maliyet esaslarını kontrol altında tutabilmekte ve rekabet gücü kazanmaktadır.

Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında ISO tank gözetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar esnasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Kimyasal üretim ve lojistik hizmetler arasında verilen ISO tank gözetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.