EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Laboratuvar

Asitler ve Alkaliler - ISO Tank Gözetimi

Nakliye sektöründe likit, yani akışkan malzemeler, ISO tanklar ile taşınmaktadır. Tank konteynerler, özellikle kimyasal ürünler ve gıda gibi birçok ürünün lojistiğinda tercih edilmektedir. Bu tanklarda sadece likit malzemeler değil, yerine göre buğday ve arpa gibi tahıllar da taşınabilmektedir. Son derece korunaklı bir sistem olan ISO tanklar, bir hayli işlevsel ve modern bir sisteme sahiptir. Tanklara sonradan ilave edilen çelik kasa sayesinde ISO tanklar, kara, deniz ve demir yolunda güvenli olarak kullanılmaktadır. Asit ve alkaliler gibi kimyasal maddeler de ISO tanklar ile çok uzak mesafelere sorun çıkarmadan ulaştırılmaktadır. ISO tanklarda doluluk oranı yüzde 95 civarında olduğu için, nakliye esnasında ortaya çıkan sarsıntı düşük olur ve bazı taşımacılık risklerini ortadan kaldırır.

Asitler ve Alkaliler - ISO Tank Gözetimi

Özellikle tehlikeli ve riskli kimyasal maddelerin güvenli ve sağlıklı bir biçimde lojistiğina olanak sağlayan ISO tanklar, bir hayli kullanışlı bir nakliye sistemi aracıdır. Gövdesi çelikten ve bir hayli sağlam imal edilen bu tanklar üst düzey bir teknolojiyi yansıtmaktadır.

ISO tank gözetim hizmetleri, yükleme tamamlandığı zaman yüklenen miktarın tespit edilmesi, tüm vana ve kapakların kapatıldığının kontrol edilmesi, talep edilmesi halinde bunların mühürlenmesi ve tahliye işlemleri esnasında vanalar, kapaklar ve varsa mühürlerin bütünlüğünün kontrol edilmesi çalışmalarını kapsamaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından yapılan kimyasal hammaddeler ölçüm, test ve analiz çalışmaları, bir yandan işletmelerde bu maddeler ile çalışan elemanların, bir yandan da bu maddeleri kullanan insanların sağlıklarını ve doğal çevreyi korumak açısından son derece önemlidir. Kuruluşumuz bu kapsamda olmak üzere asitler ve alkaliler için ISO tank gözetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalar esnasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara ve genel kabul gören test ve analiz yöntemlerine başvurulmaktadır.

Asitler ve alkaliler için verilen ISO tank gözetimi hizmetleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz çalışmaları da yapılmaktadır.