EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Hizmetler

Güvenlik Araştırmaları

Bir işletmenin üst yönetimi, işletme için resmi bir çevresel sağlık ve güvenlik politikası tanımlamak, belgelemek ve onaylamak için prosedürler oluşturmak zorundadır. Bu sayılanlar, işletme çalışanları için rol ve beklentileri açıkça ifade etmelidir. Gerekli durumlarda tüm önemli endişelerin yeterli şekilde ele alındığından emin olmak için laboratuvar ölçüm, test ve analizleri yaptırılmalıdır.

Güvenlik Araştırmaları

Bir çevresel sağlık ve güvenlik politikası, kazalardan, negatif mesleki risklerden ve çevresel olaylardan kaynaklanan ve hem insan sağlığını korumak hem de ekonomik kayıpları önlemek veya düşürmek için çok önemli olan esaslar içermelidir. İşletmeler operasyonların tüm aşamalarında çevresel sağlık ve güvenlik anlayışı oluşturmak zorundadır. Keza işletmeler, faaliyetlerin yasal düzenlemelere uygun gerçekleşmesini sağlamak ve devam ettirmek zorundadır. Bir çevresel sağlık ve güvenlik politikası, işletme performansını sürekli olarak iyileştirmeyi amaçlamalıdır.

Çevresel sağlık ve güvenlik performansını ölçmenin birincil amacı, riskleri kontrol etmek için oluşturulan süreçlerin uygulanmasını ve etkinliğini değerlendirmektir. Performans ölçümü, işletme tarafından çevresel sağlık ve güvenlik risklerini kontrol etmek için kullanılan düzenlemelerin ilerlemesi ve mevcut durumu hakkında bilgi sağlar. Güvenlik araştırmaları, sistemin pratikte nasıl çalıştığı hakkında bilgi toplamak, düzeltici faaliyetlerin gerekli olduğu alanları belirlemek ve sürekli iyileştirme için bir temel sağlamak için yapılmaktadır. Bu konuda etkili olmak için, çevresel sağlık ve güvenlik yönetim sisteminin tüm bileşenleri uygun bir biçimde denetlenmeli, değerlendirilmeli, sürdürülmeli ve izlenmelidir. Risk değerlendirmesi ve risk kontrolü, değişiklikler veya teknolojik gelişmeler ışığında gözden geçirilmelidir. Değerlendirme faaliyetlerinin sonuçları, zaman içindeki performansı iyileştirmek ve eksiklikleri düzeltmek için kullanılır.

Kuruluşumuz operasyon güvenliği hizmetleri kapsamında güvenlik araştırmaları hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve katitisiz bir biçimde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Operasyon güvenliği hizmetleri kapsamında verilen güvenlik araştırmaları hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka operasyon güvenliği hizmetleri de vermektedir.