EnglishArabicChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Belgelendirme

Spesifik Belgelendirme

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin, ürettikleri ürün ve hizmetlerin sürekli olarak müşteri gereksinimlerini karşıladığından emin olmak istemeleri çok doğaldır.

Bu nedenle de işletmeler, rekabet avantajı elde etmek, risklerini optimize etmek ve iş performanslarını ve şeffaflığı artırmak için ulusal ve uluslar arası yönetim sistemlerini ve spesifik ürün ve hizmet standartlarını benimsemekte ve uygulamaktadır.

Belgelendirme ile işletmeler saygınlıklarını ve piyasa güçlerini arttırmaktadır ve bunlar işletmenin müşteri deneyimi ve performansı açısından önemlidir. Rekabet üstünlüğü kazanmak ve işletme için güven, bütünlük ve şeffaflık oluşturmak açısından belgelendirme çalışmaları önemli olmaktadır.

Standartları benimsemek ve uygulamak, riski optimize etmenin ve rekabet gücü kazanmanın kanıtlanmış bir yoludur. İşletme müşterilere düşük fiyata yüksek kaliteli ürünler sunmak istiyorsa, bilgi birikimi ile küresel ölçeğe ulaşmak istiyorsa ya da hızlı ve güvenilir kaliteli ürün tedarikini garanti etmek istiyorsa, faaliyet alanına uygun belgelendirme çalışmalarını yapmak zorunludur

Faaliyetlerde karmaşıklık arttıkça, riskler de artar. Uluslararası standartlar, güçlü yönetişim, liderlik, süreç taahhüdü ve güçlü sistem tasarım uygulamalarını yönlendiren çerçeveler sunmaktadır. Bunlara ilave olarak, sürekli bir gelişim kültürünü desteklemektedir.

Bazı işletmeler, standartlara uyum göstermeyi, sektörde rekabet etmek için gerekli bir nitelik olarak görmektedir. Bazı işletmeler ise belgelendirme standartları sayesinde riskleri tamamen faklı boyutlarda görme imkanı bulmaktadır.

Standartlara uygunluk, işletmede her kademeden çalışanların katılımını ve bağlılığını, sürekli iyileştirmeyi, rekabet avantajını ve daha fazla etkinliği teşvik eden, risk temelli bir düşünce kültürünü destekler.

Kuruluşumuz, spesifik belgelendirme hizmetlerini verirken, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara, dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uymakta ve kaliteli, hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir hizmet verir.

Spesifik Belgelendirme